Piątek, 10 lutego 2012
Trudny powrót. Wyniki badań dotyczące kobiet podejmujących pracę po przerwie związanej z urodzeniem dziecka |
| Być kobietą - Kobieta w pracy |
|
Powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, czy też samo rozważanie decyzji o powrocie, dla większości kobiet jest sytuacją wywołującą stres. Wiele z nich zadaje sobie pytania:
Powyższe pytania odzwierciedlają trudności, z jakimi musi uporać się kobieta łącząca rolę matki z rolą pracownika. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym wynikom badań „Mama w pracy – społeczne uwarunkowania procesu powrotu kobiet na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka”, zrealizowanych przez firmę HRP, w których kobiety wypowiadały się na temat trudności jakie napotykają oraz ułatwień, jakie pomogłyby im w godzeniu sfery rodzinnej z zawodową. Brak odpowiedniej opieki instytucjonalnej
Nieelastyczny system pracy
Gdzie są ojcowie?
Życie z grafikiem
Julita Czernecka
Realizator badań - firma doradcza HRP – powstała w 2004 roku w Łodzi. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół specjalistów ukierunkowany na profesjonalne działania doradcze w obszarze projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. HRP współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, organizacjami pozarządowymi, jak i jednostkami samorządu terytorialnego. Oferta HRP obejmuje doradztwo przy tworzeniu i realizacji projektów badawczych, szkoleniowych i promocyjnych, a także badania ewaluacyjne i specjalistyczne szkolenia z zakresu zarządzania projektami i równości szans na rynku pracy. Do 2009 roku zespół HRP stworzył, skonsultował i zarządzał blisko 70 projektami zleconymi przez klientów zewnętrznych i zrealizował 14 projektów własnych. Więcej informacji o działalności HRP znajduje się na stronie www.hrp.com.pl.
Ogłoszenie płatneNowsze artykuły:
Starsze artykuły:
|
| Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2009 09:50 |
Opisz najzabawniejsze wspomnienie związane z Twoją Babcią lub Dziadkiem. Podziel się z nami swoimi historiami! Do ... |
Do najczęstszych wpadek na pewno możemy zaliczyć widoczne metki na ubrania ... |
Wielki koncert José Carrerasa z gościnnym udziałem Edyty Górniak już 22 k ... |
Futrzana kamizelka to idealne rozwiązanie na mroźną zimę i chłodną wios ... |
Jeżeli z wypiekami na twarzy oglądałeś Buena Vista Social Club, jeżeli b ... |
Widoczne pory są udręką kobiet z mieszaną i tłustą cerą. Nieestetyczne ... |
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego szczególnie polecane są osobom o ... |
Nieestetyczne przebarwienia są defektem kosmetycznym, który powstaje na skut ... |
Zagadnienie elastyczności jest jedną z najczęściej poruszanych kwestii na rynku pracy. ... |
W wypadku zwolnienia z przyczyn zaistniałych po stronie zatrudniającego, pracownik może ... |
Wypadki chodzą po ludziach...„Chodzą” po nich również w pracy. Według danych Gł ... |
| Dowiedz się więcej... zobacz więcej |

Doświadczony trener biznesu, konsultant, coach oraz mentor. Specjalizuje się w rekrutacji i efektywnej współpracy w zespole.

Stylista fryzur, specjalista trycholog. Współpracuje z Kliniką Handsome Men. Pogłębia swoje umiejętności poprzez szkolenia Goldwell.

Wizażystka, Stylistka, Image Creator - specjalistka w zakresie kreowania wizerunku indywidualnego i biznesowego.

Specjalista otolaryngolog - ukończył Wojskową Akademię Medyczną. Zajmuje się zagadnieniami chorób górnych dróg oddechowych od ponad 15 lat.

Ekspert w dziedzinie rzucania palenia. Terapeuta metody Allena Carra. Pomaga rzucić palenie osobom prywatnym, gwiazdom telewizji oraz pracownikom firm. Prowadzi klinikę rzucania palenia.

Od kilku lat prowadzi szkolenia oraz doradza w zakresie: kompletowania garderoby, doboru kolorów i fasonów ubrań oraz kreowania wizerunku.

Absolwent Wydziału Technologii Żywności, Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie.Dyrektor ds. produkcji firmy Green Factory i marki Fit&Easy.

Tarocistka, runistka, numerolog, angelolog. Od kilku lat codziennie prognozuje i analizuje przyszłość za pośrednictwem mantycznych kart i narzędzi magicznych.